Akik (Kaplan Gözü) Tesbih & Bileklik Set
Oyuna Gir
Akik (Kaplan Gözü) Tesbih & Bileklik Set

Akik (Kaplan Gözü) Tesbih & Bileklik Set

Ürün Kodu:TKM.01005
Stok Durumu:10
Fiyatı: 39.90TL
Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum     Yorum Yap

Tesbihlerimiz 8mm doğal Akik taştan Atölyemizde sizin için tesbih haline getirilmiştir. Özel kutusunda en hızlı şekilde kargolanıp sizlere ulaştırılacaktır.

Kuvars taşlar gurubuna ait olan akik taşı “Ölümsüz taş” ve “Yemen taşı” olarakta adlandırılır. İlk kez neolitik çağda keşfedilen akik taşı tarih boyunca pek çok millet tarafından şifa getirmesi amacıyla kullanılmıştır. Akik taşı geçmiş yıllardan günümüze kadar varlığı ve değerini korumuştur.

Pek çok medeniyetin farklı anlamlar yüklediği bir taş olan akik taşı Müslümanlarca nazardan korunmak için kullanılmıştır. Çok eski bir medeniyet olan Babiller ise akik taşının kötü enerjiyi yok etmek adına kullanmışlardır. 

Bunların dışında Mısırlılar, Persler ve Çinliler doğal afetlerden korunmak, bereketi sağlamak ve hastalıklardan korunmak için akik taşından yararlanmışlardır.

Akik taşının sağlık ve psikoloji üzerinde olumlu etkileri olduğu günümüzde de konuşulmaktadır. Uzmanlara göre akik taşı olumsuz düşüncelerden kişileri kurtararak pozitif düşüncelere teşvik eder.

Psikolojik sıkıntılar için de kullanılan akik taşı, zihnin canlı tutulmasını sağlar. 

Sağlık açısından da birçok faydası olan akik taşı kalp ve damar rahatsızlıklarını engellerken mide ve bağırsak sorunlarının azaltılmasına da yardımcı olur. 

Akik taşı, günümüzde birçok hastalığın sebebi olarak gösterilen stresi azaltır. 

Cilt hastalıklarına iyi gelerek kemik ve diş yapısının da güçlenmesini sağlar

Yorum YapNot: HTML'ye dönüştürülmez!

Kötü           İyi